fotograficzna ślubna sesja w plenerze lub w studio

GALERIE FOTOGRAFICZNE PLENEROWE

Pomiędzy pozowaniem a naturalnością, czyli ślubna fotografia plenerowa

Fotograficzna ślubna sesja w plenerze.  Czasami odbywa się w dniu ślubu, zdarza się, że kolejnego dnia, a zazwyczaj w ustalonym wspólnie terminie. Już dawno minęły czasy, gdy wszystko było zaplanowane, a sesja odbywała się w studio u fotografa. Obecnie liczy się spontaniczność i oryginalność sesji w plenerze.

Myślę, że plenerową sesję ślubną najlepiej zorganizować w innym terminie niż w dniu ślubu. Z uwagi na emocje, wciąż silny stres i zmęczenie. Sugeruję, aby do sesji doszło nawet kilkanaście dni po ślubie, gdy zrelaksowani małżonkowie mogą w pełni oddać się zabawie towarzyszącej robieniu zdjęć w plenerze. W końcu o to właśnie w tym chodzi…

Piękno otaczającego krajobrazu wywołuje w człowieku naturalne zachowania. Wiatr unoszący suknię, piasek na plaży, nurt i szum roztoczańskich wodospadów, nie ma potrzeby, aby sztucznie pozować do zdjęć, gdyż dwoje zakochanych ludzi znajdujących się w pięknym otoczeniu pisze samemu scenariusz. Wystarczy być zakochanym nic więcej, i to uczucie najbardziej warto pokazać, reszta to tylko dodatek. W czasie sesji fotograficznej plenerowej stwarzam możliwości młodej parze do naturalności, jestem przeciwnikiem pozowania i ustawiania się do zdjęć. Osobiście nie preferuję tego i sugeruję to jak najmniej, wystarczy dwoje ludzi zostawić samych, a oni stworzą piękny scenariusz wpleciony w piękno otaczającego ich krajobrazu.

Niezapomniana fotografia plenerowa

Marzycie o wyjątkowej sesji w plenerze, chcecie, aby zdjęcia ślubne były odpowiednio zretuszowane, posiadały wyjątkowy charakter i klimat? W takim razie zachęcam do obejrzenia moich prac. Staram się uchwycić to co krótkotrwałe i ulotne, ten gest, to spojrzenie, wasz uśmiech, a wszystko otulone waszą miłością. Ten moment na zdjęciach zostanie z Wami na zawsze, gdy tylko sięgniecie po fotografie. Jednak jako fotograf wiem także, że udana sesja to przede wszystkim oryginalny pomysł. Wszystkim młodym parom proponuję różne możliwości i warianty sesji plenerowej, którą mogli by zaskoczyć swoich bliskich i samych siebie, zwyczajnie z powodu, że zgodzili się na coś, co zwykle nie braliby pod uwagę.

Wyjątkowe pomysły na plener

Miejsce pleneru zależy głownie ono od kondycji fizycznej młodej pary, a także od jej usposobienia. Preferuję urozmaicenie, aby zdjęcia plenerowe były wykonywane w kilku miejscach, preferuję architekturę, krajobraz czy wnętrza. Jeśli panna młoda nie lubi zimnej wody, to moim zdaniem nie należy ją zachęcać do takiej sesji. Podobnie jeśli nie lubi owadów, sesji plenerowej nie należy robić. Podobnie w innych wypadkach.

Ruiny starych zamków to kwestia dyskusyjna, bo jak połączyć zakochaną parę w pięknym stroju ślubnym w otoczeniu ruin spowitych mroczną historią ? Dbam o to, aby Młode Pary miały plener w miejscach oryginalnych, urokliwych i klimatycznych. Oto miejsca najbardziej lubiane; Roztoczańskie wodospady, rezerwat nad Tanwią i Czartowe Pole, Kamieniołomy roztoczańskie, Zamość, nieznane zakątki lubelskiej starówki, Pałace w Lubartowie, Kozłowce i Rejowcu. Także nowoczesne Plaza w Lublinie. Również miasto Chełm posiada ciekawe miejsca na zdjęcia plenerowe, można tam tworzyć nie tylko sesje fotograficzne. Opisane miejsca nadają się nie tylko na zdjęcia ślubne w plenerze, ale także na plener ślubny wideofilmowy, który można wykonać, ale nie może on się odbywać równocześnie z sesją fotograficzna plenerową.

Co cechuje moje zdjęcia plenerowe

Zdjęcia ślubne w plenerze powinny być przede wszystkim ciepłe, przepełnione miłością, nostalgią i szczęściem. Wierzę, że razem możemy odbyć niezapomnianą sesję fotograficzną. Wszystko zależy od Waszego nastawienia, czyli chęci przeżycia czegoś niezapomnianego, do czego chętnie będziecie wracać.

Jestem wrażliwy na emocje, czuję jest najbardziej gdy fotografuję, dlatego z taką pasją i zaangażowaniem oddaję się fotografii. Moje zdjęcia to przede wszystkim prezentacja Waszego szczęścia i miłości, Waszych charakterów i połączonych serc. Fotografowanie dwojga ludzi, których rozpiera szczęście udziela się również mi, i to właśnie chcę pokazać na moich zdjęciach.

Zdjęcia plenerowo to też światło

Plenerowa sesja ślubna zależy od warunków pogodowych. Słoneczna pogoda w południe to najgorsze rozwiązanie, człowiek wyposażony w fizjologiczny mechanizm obronny zniekształca swoją twarz, napina mięśnie co wywołuje asymetria twarzy. Wasze oczy są przymknięte, źrenice niewidoczne, występują zmarszczki i odblaski. Najlepszym rozwiązaniem jest, gdy słońce znajduje się dostatecznie nisko lub w dzień pochmurny, to najlepsze rozwiązanie wtedy cera wygląda idealnie, bez zmarszczek, pocenia, nie widać porów, drobnych defektów cery. Deszczowy dzień nie jest przeszkodą w wykonaniu sesji fotograficznej w plenerze. Na terenie Zamościa i Lublina znajdują się podcienia. Dodatkowo we wnętrzach kawiarenek można zrobić ciekawe i klimatyczne zdjęcia. Dodatkowo mokre ulice i rośliny wyglądają bardzo efektownie, jedynym zjawiskiem które przeszkadza jest bardzo wysoka temperatura. Fotograficzna sesja plenerowa

KONTAKT